Püre Kaç Kalori?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Püre Kaç Kalori?

Püre kaç kalori, patates püresinin bir porsiyonu tahmini 260 gram civarı gelmektedir. Bu oran 490 kalori civarındadır. 100 gr püre 15.04 gram karbonhidrat, 3.59 gr protein ve 12.46 gram yağ içermektedir.

Püre Kilo Sorunu Yapar mı?

Patates püresi haşlanmış patates ile yapılmış durumda olan bir garnitür türüdür. Yağ, salça ve çeşitli baharatlar kullanılarak tatlandırılır. Haşlanmış patatesin kilo yapıcı özelliği olmadığından dolayı rejim yapanlar amaçlı ideal bir tercihtir. Ama patates püresi çeşitli gerekli malzemeler ile lezzetlendirildiğinde besin değeri epeyce artmaktadır. Bu sebeple püre kilo fazlalığı olan bireylerin temkinli kullanması gerekli olan bir yeme türüdür.

Pürenin Fayda ve Zararları Nelerdir?

Günümüzde beslenme alışkanlıkları önemli bir sıkıntı haline gelmiştir. Dengesiz beslenme obezite benzeri önemli sıhhat problemlerine yol açabilmektedir. Patates besleyici değeri fazla durumda olan bir sebzedir. Fakat haşlanarak ya da közleme yolu ile pişirilerek farklı gıdalar eklenmeden tüketildiğinde yararlı olabilir. Patates püresi; nişasta muhtevası yüksektir. Püre kaç kalori derken aslında potasyum, fosfor ve lif bakımından güzel bir kaynak olan püre sorulmaktadır. Patatesin en gerçek tüketim tarzı haşlanma ardından ezmeden dolapta bekletip soğumasını sağlayıp tüketmektir. Bilhassa diyabetli hastalar uzak durmalıdır. Yalın Patatesin kalorisi düşüktür en zarar veren tüketim şekli cips türleridir ve kilo yapar. Kolesterolü yükseltmekle kalmayan bu ürünler, bununla birlikte fazla miktarda kanserojen madde ihtiva ettiği amaçlı, fazla tuz oranıyla da fazla tansiyona neden verir. Ortada boy haşlanmış bir patates tahmini olarak 70 kaloridir. Bu boyda bir patates dahi sizi tok tutacak ve buna yetecek bir besin değerine sahiptir. Ama bu miktar beni tok tutmaya yetmez diyorsanız püre kaç kalori sorusunu hatırlayıp yanına ilaveten, bol limonlu yeşil bir salata seçim edebilirsiniz. Perhizde patates tüketirken fazla tuz ve yağ kullanmamaya, kızartmak yerine suda haşlamış olarak tüketmeye itina gösterin. Patates yemekten korkmayın, bir başına bir patatesin hiçbir zararı yoktur.

1 porsiyon püre kaç kalori
  • Porsiyonu aşağı yukarı 260 gramdır. Bu miktarda 491 kalori (Kcal) ye eşittir.
Pürenin besin değerleri nelerdir?
  • 100 gramı civarı Karbonhidrat içerir: 15.04(G)
  • 100 gramı civarı Protein içerir: 3.59(G)
  • 100 gramı civarı Yağ içerir: 12.46(G)
Bu sebzenin haşlaması kilo verme isteyenlerin seçim ettikleri bir besindir. Fakat Birtakım maddelerin eklenmesiyle mesela yağ, besin değeri artmaktadır. Bu sebeple fazlalıklarından arınmak isteyenlerin temkinli bir biçimde tüketmelerinde fayda bulunur.

Diyette Patates Kilo Aldırır mı, Ne Türlü Tüketmeliyiz?

Kök ve yumru nebatlardan birisi durumda olan patates nişasta bakımında fazla bir nebattır. Rejim yemeklerinde de fazla kullacağınız patates; potasyum, folik asit, fosfor ve lif bakımından zengin bir kaynaktır. Her besin kaynağında meydana geldiği benzeri patatesinde kızartılarak mağlup olması, fazla miktarda yağ ihtiva ettiği amaçlı kilo aldırır.

Püre Kaç Kalori? Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Patates Püresi Çeşitleri Nelerdir?

Patates Püresi Çeşitleri Nelerdir?

Patates Püresi Kalori

Patates Püresi Kalori

Püre Tarifi ve Malzemeleri

Püre Tarifi ve Malzemeleri

Maydanozlu Patates Püresi Tarifi ve Malzemeleri

Maydanozlu Patates Püresi Tarifi ve Malzemeleri

Püreli Köfte Tarifi ve Malzemeleri

Püreli Köfte Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Patates Püresi Sütsüz Tarifi ve Malzemeleri

Patates Püresi Sütsüz Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Kremalı Patates Püresi Tarifi ve Malzemeleri

Kremalı Patates Püresi Tarifi ve Malzemeleri

Güncel

Borcamda Patates Püresi Tarifi ve Malzemeleri

Borcamda Patates Püresi Tarifi ve Malzemeleri